Glück zo Smeru vyzval Šimečku na odstúpenie
Richard Glück zo Smeru označil rodinu Michala Šimečku za príživníkov napojených na štátne zdroje a vyzval ho na odstúpenie.
Poukázal na fakturovanie v určitých projektoch, v ktorých si vyplácali peniaze samým sebe. Spomenul občianske združenie Projekt Fórum a Martu Šimečkovú.
Tina Gažovičová z PS oponovala, že čo sa týka formy fakturovania, ide o bežný jav a je zjavné, že Glück nerozumie účtovníctvu v daných projektoch.
Zuzana Mesterová z PS pripomenula Glückovi, že audit nezistil žiadne pochybenia a považuje účelové výňatky z účtovníctva za trápne. (SME)
Ďalšie príspevky na tému: Odvolanie Šimečku
Audit, na ktorý sa odvolávali Fico a minister Susko, na Michala Šimečku nič preukázať nemohol, komentuje Peter Schutz.
(SME)Ani záverečná správa auditu nepotvrdzuje verziu Smeru, že Šimečka profitoval z vopred dohodnutých dotácií.
(SME)Odvolanie Šimečku je z krokov, ktoré majú spoločnú podstatu - oslabovanie opozičnej kontroly vlády. Píše Peter Schutz.
(SME)Platilo to aj za Mečiara. Jeden podpredseda parlamentu bol vždy z opozície. Robert Fico túto tradíciu prelomil. Čítaj ďalej
Parlament svojich podpredsedov nezvykne odvolávať. Bol ním aj Fico a mal skutočné kauzy, na rozdiel od Šimečku.
(SME)Čo hrou so Šimečkom získa Smer a čo Progresívne Slovensko? Objavila sa aj záhada neplatného hlasu.
(SME)Premiér Fico oklamal celú krajinu. Odvolaním Šimečku len zakryl radikálne zvýšenie daní, komentuje Jakub Filo.
(SME)Koalícia by mala rešpektovať dohodnuté prerozdelenie postov v rámci parlamentu, poukázal poslanec a šéf SaS Gröhling. Čítaj ďalej