V procese s Petrom Kažimírom odznievajú záverečné reči jeho obhajcov
V procese s Petrom Kažimírom odznievajú záverečné reči jeho obhajcov.
Advokátka Eva Sihelníková sa namiesto prednesu z miesta postavila rovno oproti sudcovi a chrbtom k verejnosti s vysvetlením, že sa chce sudcovi pri prednese pozerať do očí.
Následne prestáva čítať vždy, keď má pocit, že jej sudca Milan Cisarik nevenuje pozornosť.
"Pokračujte," vyzval Cisarik obhajkyňu.
"Ale nepočúvate, pán predseda," vysvetľuje konanie svojej kolegyne ďalší Kažimírov obhajca Ondrej Mularčík.
Sihelníková vopred avizovala, že jej záverečná reč potrvá dlhšie, možno dve hodiny. Po nej ešte nasleduje záverečná reč Mularčíka a možnosť vyjadriť sa dostane aj samotný Kažimír.
Stále nie je jasné, či dnes sudca plánuje aj rozhodnúť v korupčnej kauze. O námietke obhajoby, ktorá hovorí o premlčaní skutku vďaka novele trestných kódexov, sudca nerozhodol. Na otázku premlčania rozbehnutých konaní podľa neho existujú dva právne názory.
"Súd nepovažuje túto otázku za definitívne vyriešenú," vysvetlil Cisarik. Prokurátor Peter Mikuláš navrhol Kažimírovi nepodmienečný trest asi v polovici trestnej sadzby, ktorá je aktuálne stanovená na šesť mesiacov až tri roky. (SME)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Opaľovací krém rakovinu nespôsobuje, ale slnko áno. Chemička v podcaste Rutina vyvracia najväčšie mýty o SPF produktoch. (SME) Čítaj ďalej
Najkrajších kníh Slovenska je len 17, tento rok nebolo veľmi z čoho vyberať. Mnohí vydavatelia súťaž Bibiany bojkotovali.
(SME)Generálny prokurátor Žilinka považuje v prípade Bombica za dôležité, že prokurátor postupoval nestranne.
(TASR)Ústavný súd odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny čurillovcov, informoval minister vnútra.
(TASR)So Šimečkom rokujeme, s Gröhlingom chceme a s Matovičom je problém, hovorí Jaroslav Naď v Aréne.
Vlani dopadlo na Slovensko 330-tisíc ton saharského prachu. Kolóna ním naložených nákladiakov by mala 276 kilometrov.
(TASR)Bombic ukazoval extrémistické gesto ešte aj s putami na rukách, keď ho policajti brali do väzby.
(SME)Koľko nespratníkov dnes stojí Úradu vlády za to, aby sa staval na ich obranu? Bol to odkaz súdom. Píše Nataša Holinová.
(SME)