Ruské víťazstvo na Ukrajine by spôsobilo medzinárodný chaos, myslí si francúzsky minister
Porážka Ukrajiny by zasiala chaos do medzinárodných vzťahov, vyhlásil v Kyjeve francúzsky minister zahraničia Barrot.
"Ruské víťazstvo by posvätilo právo najsilnejších a urýchlilo by medzinárodný poriadok smerom k chaosu," povedal Barrot po boku ukrajinského kolegu Andrija Sybihu.
Barrotova návšteva v Kyjeve podčiarkuje neochvejnú podporu Paríža Ukrajine. Tento týždeň ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj predstavil "plán víťazstva" na porážku Ruska a vyzval na posilnenú západnú podporu.
Sybiha poďakoval Parížu za podporu Ukrajine vrátane výcviku ukrajinských jednotiek a uviedla, že obe krajiny vytvorili "špeciálne partnerstvo".
Varoval, že zapojenie severokórejských vojakov bojujúcich za Rusko predstavuje "obrovskú hrozbu ďalšej eskalácie" a hrozbu, že vojna "prekročí súčasné hranice a hranice".
Barrot uviedol, že ak sa potvrdí prítomnosť vojakov zo Severnej Kórey, bude to znamenať veľkú eskaláciu konfliktu. Zároveň to však bude známka ťažkostí Moskvy v doterajšom vojenskom ťažení
Juhokórejská spravodajská služba v piatok uviedla, že Severná Kórea sa rozhodla vyslať "veľké" jednotky na podporu vojny Moskvy na Ukrajine. Oznámila tiež, že na ruskom Ďalekom východe je už 1500 členov špeciálnych jednotiek, ktorí tam absolvujú výcvik.
Loading
...
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Salvádorský prezident Nayib Bukele v nedeľu navrhol svojmu venezuelskému náprotivkovi Nicolásovi Madurovi dohodu o výmene väzňov. Čítaj ďalej
Izraelská vláda zrušila vopred schválené víza pre 27 francúzskych zákonodarcov a miestnych predstaviteľov dva dni predtým, ako mala v nedeľu začať ich návšteva Izraela a palestínskych území. Čítaj ďalej
Americké štáty Louisiana, Virgínia a Missouri v uplynulých dňoch hlásili prvé prípady osýpok v tomto roku. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej
Ruský prezident Putin nevydal nariadenie na predĺženie ním vyhláseného veľkonočného prímeria. Čítaj ďalej