KDH k zvoleniu Glücka
Predseda klubu KDH Igor Janckulík zdôraznil, že voľba Richarda Glücka za šéfa výboru pre obranu a bezpečnosť bola tajná.
Na otázku denníka SME, či zvolenie Glücka považujú za problematické, odpovedal poslanec František Mikloško, že zlyhať mohol ktorýkoľvek poslanec z ktoréhokoľvek klubu. "Čo my s tým máme?" pýtal sa Mikloško.
Glücka zo Smeru podporilo v stredajšej tajnej voľbe 85 poslancov, proti bolo 27 a zdržalo sa 26 poslancov. Postu šéfa parlamentného výboru sa tento týždeň vzdal Tibor Gašpar zo Smeru. Odôvodnil to vyťaženosťou pri vykonávaní funkcie podpredsedu parlamentu. Avizoval, že chce zostať členom výboru.
(SME)Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Gedra by mal brzdiť. Jeho miesto v štruktúre štátu je po boku premiérovho šoféra a kávovaru, píše Peter Tkačenko.
(SME)V pápežovi Františkovi odchádza veľké dobro a láskavé srdce, reagoval premiér Fico na úmrtie pápeža. Čítaj ďalej
Pápež František bol stelesnením empatie a dobra. Bývalý prezident Kiska to uviedol v statuse na sociálnej sieti. Čítaj ďalej
Primátori Bratislavy a Košíc vyzdvihujú ľudskosť zosnulého pápeža Františka. Čítaj ďalej
Štátne vlajky Slovenska budú v reakcii na úmrtie pápeža spustené do pol žrde na celom území krajiny. Čítaj ďalej
Pápež František sa celou svojou dušou snažil o mier vo svete, uviedol bývalý prezident Ivan Gašparovič. Čítaj ďalej
Pápež do poslednej chvíle odmietal luxus a privilégiá. Aký je jeho odkaz mocným? Píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)V piatok má pokračovať proces s guvernérom národnej banky Kažimírom, súd môže rozhodnúť o zastavení stíhania.
(SITA)