SaS kritizuje zmeny pri elektronických receptoch
Vláda zlyháva v digitalizácii zdravotníctva a posúva nás do minulosti. To je ďalší dôvod na jej koniec, vyhlásil Gröhling.
Odborník strany SaS na zdravotníctva Tomáš Szalai upozornil, že minimálne každý piaty pacient bude musieť čakať na papierový recept na liek, ktorý nie je hradený z verejného zdravotného poistenia. Ide napríklad o detralex aj, lexaurin, aj lieky pre astmatikov.
Dodal, že papierové recepty sa nebudú dostatočne evidovať a štátu budú chýbať údaje. Naruší sa chod ambulancií.
SaS chce čo najrýchlejšie opraviť zákon v skrátenom legislatívnom konaní, hoci aj na mimoriadnej schôdzi. Szalai ponúkol vláde aj ďalšie dve riešenia, ktoré by dokázali lieky zaradiť do elektronizácie. (SME)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Vodiči sa pre nehodu zdržia asi polhodinu na bratislavskej diaľnici D1 smerom na Senec. Čítaj ďalej
Generálna prokuratúra považuje za nenáležité, aby úrad vlády hodnotil postupy prokurátora v prípade Bombica.
(TASR)Folklór považujem za súčasť identity každého človeka, aj keď o tom vôbec nemusí vedieť, vraví spevák Štefan Štec.
(SME)Vo veku 90 rokov zomrel v sobotu druhý minister hospodárstva po vzniku Slovenska Jaroslav Kubečka. Čítaj ďalej
Polícia v reakcii na vyhlásenie Úradu vlády k prípadu obvineného Bombica deklaruje, že si plní úlohy.
(TASR)O Dina Štěrbovej vznikol dokument Za oponou veľhôr. Vlastne sú to hneď dva filmy v jednom.
(SME)Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Výnimočne spŕchne.
(SITA)Vo vysokých polohách Západných, Vysokých a Nízkych Tatier platí malé lavínové nebezpečenstvo. Čítaj ďalej