SME
  1. SME Minúta
  2. Svet
  3. Ukrajinci popreli informácie, že Rusko ovládlo už celé mesto Kurachove
11. 1. 2025
|
16:46
|
Svet

Ukrajinci popreli informácie, že Rusko ovládlo už celé mesto Kurachove

Ukrajinská armáda poprela informácie o tom, že Rusko už ovládlo celé mesto Kurachove v Doneckej oblasti.

Hovorca zoskupenia Chortycja Viktor Trehubov podľa ruskojazyčnej služby BBC povedal, že ukrajinské ozbrojené sily držia svoje pozície v častiach mesta.

"Podľa mojich informácií sa v oblasti Kurachova bojuje," povedal. Ukrajinské ozbrojené sily sa podľa neho držia na pozíciách v tepelnej elektrárni, ktorá je súčasťou mesta.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Preto teraz nemôžeme hovoriť o tom, že ruské vojská mesto ovládli úplne," uviedol tiež hovorca. Elektráreň sa nachádza v západnej časti mesta. V jeho okolí je tiež veľké nálezisko lítia.

Projekt DeepState, ktorý pracuje s informáciami z voľne dostupných zdrojov, informoval o tom, že ruské sily "okupovali Kurachove" a postúpili pri niekoľkých ďalších obciach v Doneckej oblasti.

 (zdroj: DeepState) (zdroj: DeepState)

BBC pripomína, že ruské ministerstvo obrany o obsadení mesta informovalo už 6. januára. Mesto leží západne od Donecka asi 20 kilometrov od miest, ktorými prechádzala frontová línia 24. februára 2022, keď Rusko celoplošnú inváziu na Ukrajinu začalo.

Dnes Moskva informovala o tom, že jej armáda ovládla obec Ševčenko. Tá sa nachádza v Doneckej oblasti niekoľko kilometrov na juh od strategického mesta Pokrovsk, o ktoré ukrajinské a ruské jednotky zvádzatvrdé boje už niekoľko mesiacov. Kurachove leží tri desiatky kilometrov južne od Pokrovska a slúžilo ako dôležitý ukrajinský logistický uzol. (ČTK)

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine

21:26
Svet

Európskej únii nestačí ruské vyhlásenie o prímerí, chce najprv vidieť jasné činy a zastavenie agresie. Čítaj ďalej

20:49
Svet
Dôležité

Ukrajina bude dodržiavať veľkonočné prímerie, ktoré oznámil Putin, uviedol prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky.
Zdroj TASR/AP
20:33
Svet

V Nemecku sa konali veľkonočné mierové pochody. Ich účastníci žiadali zničenie jadrových zbraní a ukončenie vojen. Čítaj ďalej

20:19
Svet

Český minister zahraničia Lipavský vyzval ľudí, aby sa „nenechali oklamať propagandou“ ruského prezidenta Putina. Čítaj ďalej

19:59
Svet

Kyjev tvrdí, že Rusko napriek vyhláseniu veľkonočného prímeria neprestáva útočiť. Čítaj ďalej

19:50
Svet

Ukrajinský vzdušný priestor chránia aj ženy. "Čarodejnice z Buče" chcú odbremeniť aj mužov na fronte.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
(SME)
18:47
Svet

Putinovi sa nedá veriť, reagoval ukrajinský minister zahraničia Sybiha na vyhlásenie veľkonočného prímeria. Čítaj ďalej

17:28
Svet

Kyjev krátko pred začiatkom prímeria vyhláseného Putinom informoval o ruskom dronovom útoku. Čítaj ďalej

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 14 205
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 314
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 6 869
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 156
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 2 813
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 545
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 387
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 155
SkryťZatvoriť reklamu