Po stretnutí Trumpa so Zelenským môže byť podľa Ivana Korčoka spokojný jedine Putin
Po stretnutí Trumpa so Zelenským môže byť podľa Ivana Korčoka spokojný jedine Putin.
"Komunikáciu voči lídrovi krajiny, ktorej zabíjajú nevinných, ktorá čelí ruskej agresii a bojuje o prežitie, považujem za ponižujúcu a v rozpore s hodnotami, ktoré USA doteraz presadzovali," uviedol v stanovisku Korčok s tým, že telefonoval s americkým veľvyslancom na Slovensku Gautamom Ramom.
"Pánovi veľvyslancovi som povedal, aby Spojené štáty veľmi dobre zvážili svoje kroky, ktoré legitimizujú ciele prezidenta Putina a budú mať dôsledky nielen pre Ukrajinu, ale pre celú Európu a v konečnom dôsledku aj pre USA."
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Grécky premiér Mitsokais predstavil rozsiahly plán modernizácie ozbrojených síl za vyše 25 miliárd eur. Čítaj ďalej
Nórsko podľa rezortu neodstúpi od zmluvy o zákaze protipechotných mín, ako to urobili krajiny hraničiace s Ruskom. Čítaj ďalej
Prezident Zelenskyj obvinil Rusko zo zámerných útokov na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. Čítaj ďalej
Po ruských dronových útokoch na Ukrajinu zomrel jeden človek a desať utrpelo zranenia, oznámili tamojšie úrady. Čítaj ďalej
Postup ruských síl na Ukrajine sa už štyri mesiace spomaľuje, tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny. Čítaj ďalej
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval Spojené štáty, aby sprísnili sankcie voči Rusku. Čítaj ďalej
Poľsko vydalo Ukrajine propagandistu Molčanova, údajne bol agentom ruských tajných služieb. Čítaj ďalej
Zelenskyj sa má v piatok stretnúť so zástupcami armád, ktoré sú ochotné vyslať svojich vojakov na Ukrajinu. Čítaj ďalej