Orbán k vetu pomoci Ukrajine: Lídri EÚ pochopia, že na to nie sú peniaze
Lídri Európskej únie pochopia, že na vojenskú pomoc Ukrajine nie sú peniaze, tvrdí maďarský premiér Orbán.
Orbán dodal, že treba byť na takýto scenár pripravený.
"Ukrajinci nemajú ani cent na svoju 800-tisícovú armádu, pričom po vojne chcú miliónovú armádu a aby sme to všetko financovali my, teda EÚ," podotkol premiér.
Podľa jeho slov Ukrajina ako štát nefunguje, čo znamená, že by ho bolo treba financovať a treba posilniť aj armády členských krajín EÚ.
"Takéto množstvo peňazí nie je nielen v Európe, ale možno ani v Amerike," podčiarkol Orbán.
Upozornil na skutočnosť, že pomer síl sa zmenil aj v NATO, keďže okrem USA a Maďarska sú za mier aj Turecko a Slovensko. Z toho podľa neho vyplýva, že ani NATO neposkytne žiadne peniaze.
Orbán vetoval závery mimoriadneho samitu členských krajín EÚ v Bruseli, ktoré sa týkali poskytovania vojenskej pomoci Ukrajine. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Zelenskyj vyhlásil, že od Ruska potrebuje jasnú odpoveď na to, či prijme prímerie pre údery na civilné ciele. Čítaj ďalej
Trump v najbližších troch dňoch plánuje komentovať vojnu na Ukrajine a svoju sprostredkovateľskú snahu o jej ukončenie. Čítaj ďalej
Americkí, ukrajinskí a európski predstavitelia budú v stredu v Londýne rokovať o plánoch na prímerie. Čítaj ďalej
Britské spravodajské služby zaznamenali, že ruský vzdelávací systém sa stáva čoraz ideologickým. Čítaj ďalej
Ruská vláda postupne militarizuje ruskú spoločnosť, aby ospravedlnila inváziu na Ukrajinu, tvrdia americkí analytici. Čítaj ďalej
Trumpov mierový plán pre Ukrajinu obsahuje významné ústupky v prospech Ruska, píše Wall Street Journal. Čítaj ďalej
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej