Rusko viní Ukrajinu z útokov na energetickú infraštruktúru
Ruské ministerstvo obrany obvinilo Ukrajinu, že za posledných 24 hodín dvakrát zaútočila na jeho energetickú infraštruktúru.
K úderom malo dôjsť aj napriek moratóriu na vzájomné útoky na energetické zariadenia. Útoky oznámil neskôr aj Kyjev.
Ukrajinské drony údajne zasiahli elektrické rozvodne v časti Ruskom kontrolovanej Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny a v ruskej Belgorodskej oblasti. Obyvatelia tamojších miest ostali bez elektriny, oznámilo ministerstvo vo vyhlásení.
Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha neskôr uviedol, že Rusko tiež pokračuje v poškodzovaní energetických zariadení v krajine. K útoku malo podľa jeho slov dôjsť v meste Cherson a bez elektrickej energie tam ostalo približne 45 000 obyvateľov.
Kyjev sa k útokom bezprostredne nevyjadril a agentúra Reuters nemohla tieto informácie nezávisle overiť. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej
Rusko v nedeľu porušilo prímerie v takmer 3000 prípadoch, tvrdí ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Rusko v noci podniklo vzdušný útok na Ukrajinu. Z Mykolajiva, Chersonu a Čerkasov hlásili výbuchy. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej