Obchodná vojna zvýši infláciu a oddiali normalizáciu menovej politiky ECB
Globálna obchodná vojna zrejme zrýchli infláciu. Oddiali aj normalizáciu menovej politiky v eurozóne, uviedol Stournaras.
člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Yannis Stournaras.
„Akékoľvek ďalšie zvýšenie inflácie alebo inflačných očakávaní by mohlo oddialiť alebo dokonca zastaviť proces normalizácie menovej politiky, zhoršiť finančné podmienky a dynamiku rastu,“ uviedol člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky Yannis Stournaras. .
Podľa Stournarasa okrem Spojených štátov a Európy spomalenie globálneho obchodu pocítia aj ďalšie krajiny. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Obchodná vojna
Fitch zhoršila vyhliadky vývoja svetovej ekonomiky. Ako dôvod uviedla eskaláciu napätia vo svetovom obchode.
(TASR)Čína upozornila, že sa „nebojí“ obchodnej vojny s USA a znovu vyzvala Washington na dialóg.
(SITA)Čína vymenovala nového vyjednávača pre medzinárodný obchod v súvislosti s napätím, ktoré vyvolali clá.
(TASR)Čínska ekonomika v prvom štvrťroku medziročne vzrástla o 5,4 percenta. Na jej výkone sa však ešte nestihli podpísať clá.
(ČTK)Von der Leyenová naznačila, že neistota vyplývajúca z Trumpovej colnej politiky má aj pozitívny vedľajší účinok.
(TASR)Kanada zmierni odvetné opatrenia zavedené po uvalení ciel zo strany Trumpa. Týkať sa bude najmä automobiliek.
(TASR)Po otrasoch zaznamenali americké akciové trhy v pondelok rast a rastom otvorili aj utorkové obchodovanie.
(TASR)Európske akciové trhy zaznamenali rast. Investori reagovali na Trumpove úvahy o pozastavení ciel na autá.
(TASR)