Päť rokov od vraždy Jána a Martiny sme predovšetkým spoločnosť traumatizovaná pandémiou, vojnou u suseda a nepredvídateľným vývojom politickej situácie. Odkaz Jána a Martiny môžeme zradiť jedine my samotní. Píše publicista Matúš Ritomský. (SME)
Vláda vyjadrila ľútosť nad vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zároveň vzdala hold ich pamiatke a ich smrť si pripomenula symbolickou minútou ticha. Čítaj ďalej
Na výročie vraždy Jána Kuciaka dostal Naď obálku s ostrým nábojom. Dočasne poverený minister obrany zdôraznil, že sa nenechá zastrašiť vyhrážkami, nábojmi v obálkach a už vôbec nie tými, ktorí šíria nenávisť vo verejnom priestore. Čítaj ďalej
Pietnu spomienku na novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú si pripomenuli aj v Humennom. Stretnutie pri pamätníku zavraždenej dvojici zorganizovalo neformálne zoskupenie humenských občanov Príď a poznaj. (Korzár)
Verili sme, že to bude vyzerať inak, odznelo päť rokov po vražde Jána a Martiny na košickej spomienke. Aj smrť na Zámockej je zrkadlom Slovenska, ale nenávistní krikľúni a politici nám nádej nezobrali, hovorili ďalší rečníci z pódia. (Korzár)
Zhromaždenie Päť rokov bez Jána a Martiny v Bratislave ukončili piesňou Za dlaňou, ktorú zaspievala ukrajinská speváčka Mila Medvedovska. "Zachraňujete naše deti pred vojnou, ďakujem vám," prihovorila sa prítomným. (SME)
"Martina Kušnírová a Ján Kuciak, Hedviga Malinová, Daniel Tupý, Henry Acorda, Juraj Vankulič a Matúš Horváth a mnohí ďalší nám pripomínajú, že nemáme kam uhnúť, že sa pred pýchou a aroganciou nedá skryť," prihovoril sa ľuďom na Námestí SNP majiteľ Teplárne Roman Samotný. Čítaj ďalej
Spolupracovníčka Jána Kuciaka a investigatívna novinárka Holcová vyzvala ľudí, aby si nenechali vziať nádej populistickými sľubmi. Účastníci zhromaždenia Päť rokov bez Jána a Martiny si ich pripomenuli minútou ticha. Čítaj ďalej
Brutálna vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej spôsobila zlom, ktorý objednávatelia tohto ohavného činu neočakávali, pripomenul pri jej piatom výročí minister vnútra Roman Mikulec. (TASR)
Spomienku na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú museli v Prešove urobiť skôr, v deň výročia radnica pripravila fašiangový program. "Pomaly zabúdame," myslia si organizátori. Kedysi bolo preplnené námestie, teraz prišlo len pár desiatok ľudí. (My Regióny)
Novinári z denníka SME, Denníka N a portálu Aktuality.sk si uctili pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pri pamätníku na Námestí SNP v Bratislave.
"Na Slovensku došlo k vražde novinára, pretože polícia si nerobila svoju prácu, veľa vecí sa nevyšetrovalo, alebo zamietlo pod koberec," vyhlásil v relácii Večera s Havranom šéf NAKA Ľubomír Daňko. Čítaj ďalej
Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár verí, že vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bude spravodlivo potrestaná. "Pevne verím, že tento hrozný skutok raz nájde svojich vinníkov," uviedol. (TASR)
Premiér Heger si pripomenul Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Občianskou povinnosťou je podľa neho budovať prostredie demokracie, ktoré však bez slobody slova ako aj slobody a ochrany profesie novinárov nemôže existovať. (SITA)
Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bola pre Slovensko zlomom, ktorý sa nikdy nemal stať. Pri príležitosti piateho výročia vraždy to vyhlásil predseda SaS Sulík. (TASR)
Prezidentka Čaputová si uctila pamiatku novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Dnešok má byť podľa nej pripomienkou toho, aký veľký význam má práca novinárov pre demokraciu. (TASR)
Potrebujeme vedieť, kto boli jej vykonávatelia a objednávatelia vraždy novinára Jána Kuciaka, hovorí Karolína Farská. "Od čias Vladimíra Mečiara máme už totiž príliš veľa vecí, ktoré boli zlé ukryté v šuplíkoch a nevedeli sme ich vyriešiť," vraví v rozhovore. (SME)
Po piatich rokoch od vraždy Jána Kuciaka sa ukazuje, že Kočner mal pravdu len v tom, že zákon doľahol na nižšie stupne v slovenskej hierarchii zločinu vrátane jeho samotného. Pozreli sme sa na to, ako sa darí 12 vybraným aktérom kauzy. (SME)
Pred piatimi rokmi zavraždili Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Nasledovali rozsiahle protesty, pád vlády, rozbehlo sa vyšetrovanie viacerých káuz. Objednávateľ či objednávatelia vraždy však stále právoplatne odsúdení nie sú. Čítaj ďalej