Diplom z práva získal Hrádek v roku 1987 na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde študoval externe.
Neskôr emigroval do Kanady, kde podľa zverejneného životopisu vyštudoval právo opäť. Získal tam osvedčenie byť advokátom a verejným notárom.
Od roku 2004 je Hrádek členom Slovenskej advokátskej komory, predtým bol štyri roky komerčným právnikom. Právnickú kariéru začal v polovici deväťdesiatych rokov prácou pre medzinárodnú advokátsku firmu v Kanade.
Hrádek v životopise tvrdí, že bol v rokoch 2004 a 2005 členom predsedníctva advokátskej komory. Web komory ho ako člena predsedníctva uvádza len pri období od januára do júna 2004.
Pred rokom 2004 bol Hrádek podpredsedom Komory komerčných právnikov – stavovskej organizácie, ktorá sa zlúčila s advokátskou komorou.
V životopise takisto uvádza, že bol v rokoch 2001 až 2005 súdnym tlmočníkom a prekladateľom z a do angličtiny. Podľa registra tlmočníkov ministerstva spravodlivosti bol Hrádek tlmočníkom v rokoch 2002 až 2006.
Vo februári 2004 sa Hrádek snažil o kandidatúru na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu. Navrhla ho Slovenská advokátska komora. Hrádekovo vystúpenie pred členmi Súdnej rady trvalo dve minúty, v tajnom hlasovaní neprešiel.
Hrádek sa o funkciu sudcu ESĽP opätovne pokúšal v júni 2004. Ani vtedy ho Súdna rada neposunula ďalej.
V roku 2014 ako advokát zastupoval Mariana Kotlebu pred Najvyšším súdom po tom, ako mu ministerstvo vnútra odmietlo zaregistrovať občianske združenie Ľudová stráž. Ministerskí právnici skonštatovali, že združenie chce svoje ciele dosahovať nezákonnými a neústavnými spôsobmi.
Okrem iného v stanovách našli pojmy ako “vodca”, “oddiel”, “Na stráž!” či “Za Boha a za národ”. Časť stanov mala podľa nich polovojenský charakter a pripomínala štruktúru Hlinkovej gardy. Starosť im takisto robila ochrana prípadných maloletých členov združenia.
Kotleba zastúpený Hrádekom tvrdil, že pozdrav “Na stráž!” zaviedol ešte pred Hlinkom slovenský katolícky skauting. Poukazoval na iné už zaregistrované občianske združenia, ktoré vo svojich stanovách používajú sporné termíny.
Najvyšší súd, ktorý skúmal, či rezort vnútra postupoval správne, túto argumentáciu označil za “výslovne účelovú so snahou zastrieť skutočný význam navrhovanej symboliky občianskeho združenia ĽS, ktorej účelom je v skutočnosti propagácia totalitného slovenského štátu”. Rozhodnutie ministerstva právoplatne potvrdil.
Od mája 2016 bol Hrádek asistentom poslanca Kotlebovej ĽSNS Rastislava Schlosára, za čo od Národnej rady bral odmenu 500 eur mesačne.
Od augusta 2017 Hrádek asistuje inému Kotlebovmu poslancovi – Jánovi Morovi. Mesačne za to dostáva odmenu 1327 eur.